ZDM w Gliwicach: Stojaki rowerowe zapobiegną nielegalnemu parkowaniu i zwiększą bezpieczeństwo

Zarząd Dróg Miejskich (ZDM) w Gliwicach postanowił wyeliminować problem nielegalnego parkowania na skrzyżowaniu ulic Zwycięstwa i Dolnych Wałów. Kierowcy zwykli niezgodnie z prawem zostawiać tam swoje pojazdy, tymczasem teren ten zostanie teraz zaadaptowany na stojaki dla rowerów. Działania mają na celu nie tylko uporządkowanie parkowania, ale również poprawę bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Konkretnie, przestrzeń zostanie przeznaczona na parking dla sześciu rowerów. Lokalizacja stojaków rowerowych ma na celu ograniczenie nielegalnego pozostawiania pojazdów przez kierowców. ZDM traktuje to jako pilotażowe działanie, które – w przypadku powodzenia – może zostać wprowadzone także w innych częściach miasta. Zmiana przyniesie korzyści nie tylko dla rowerzystów, ale również dla ogólnego bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Wprowadzenie stojaków rowerowych to kolejny element strategii Zarządu Dróg Miejskich w kwestii porządkowania parkowania w centrum Gliwic. W przeszłości ZDM już podejmował działania ograniczające nielegalne parkowanie samochodów, na przykład w pobliżu skrzyżowania ulic Dolnych Wałów i Studziennej. Tam, w miejscach gdzie odległość do skrzyżowania była mniejsza niż przepisowe 10 m, wyznaczono 3 stanowiska parkingowe i za pomocą słupków wygrodzono resztę chodnika. Podobne rozwiązanie zastosowano również na skrzyżowaniu ulic Dworcowej, Jana Pawła II i Górnych Wałów, gdzie część miejsc parkingowych wyłączono ze względu na zbyt bliską lokalizację przejścia dla pieszych.

Dodaj komentarz