Podsumowanie aktywności gliwickiej policji podczas minionego weekendu

W ciągu ostatniego weekendu, siły policyjne z Gliwic zatrzymały spośród mieszkańców miasta dziewięć osób, które podejrzewane są o różnego rodzaju przestępstwa. Czterech ze zatrzymanych to osoby, które mimo zakazów wydanych przez sąd i anulowanych uprawnień kierowców, nadal zdecydowało się na prowadzenie pojazdu. Ponadto, policja zatrzymała również osobników podejrzanych o posiadanie środków narkotycznych, nielegalne przywłaszczenie elektronarzędzi oraz kierowanie gróźb karalnych. Pomimo tych działań, najbardziej alarmujące jest to, że dwoje zatrzymanych kierowało swoim pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Nie tylko jednak przestępcy byli celem gliwickiej policji podczas minionego weekendu. Funkcjonariusze zdołali także ująć sześć osób, które były poszukiwane zarówno przez siły porządkowe, jak i organy prokuratury czy sądy.

Dwie osoby zatrzymane przez policję zostały objęte dozorem policyjnym za sprawą prokuratorów – obie są podejrzane o znęcanie się nad członkami swoich rodzin. Na koniec warto dodać, że przez cały weekend prowadzone były intensywne poszukiwania dwóch osób, dla których zagrożeniem mogło być ich własne życie. Szczęśliwie, zarówno 13-letnia dziewczyna, jak i 54-letni mężczyzna zostali odnalezieni całkowicie bezpieczni.

Dodaj komentarz