Już 22 października odbędzie się 8. PKO Półmaraton Gliwicki

Jak co roku w ostatnich latach, tak samo i teraz wszyscy fani biegania będą mogli wziąć udział w PKO Półmaratonie Gliwickim. W tym roku odbędzie się już 8. edycja tego biegu. Zawody odbędą się już w najbliższą sobotę, dnia 22 października.

W sobotę odbędzie się 8. PKO Półmaraton Gliwicki

Osoby, które zdecydują się na udział w kolejnej edycji Gliwickiego Półmaratonu będą mieli do wyboru kilka tras do pokonania. Najbardziej wybiegane osoby będą mogły pokonać najdłuższą trasę o długości 21097,5 metrów. Z kolei osoby, które zdecydują się na wybrać inny dystans, będą mogli pokusić się o przebiegnięcie klasycznego dystansu 10 kilometrów, który nazywany jest Gliwicką Dychą.

Warto dodać, że organizatorzy 8. PKO Półmaratonu Gliwickiego przygotowali także coś dla najmłodszych. Mowa tutaj o znacznie mniejszych dystansach, które będzie można pokonać. Będą to m.in. biegi na dystansach około 1000, 700, 550, 250 i 100 metrów.

Początek 8. PKO Półmaratonu Gliwickiego będzie miał miejsce na Rynku w Gliwicach. Uczestnicy rozpoczną swoje zmagania o godzinie 15:00 i pobiegną w kierunku Areny Gliwice – to właśnie tam wyścig będzie miał swoją metę. Warto dodać, że startujące w zawodach dzieci będą miały inną godzinę oraz inną lokalizację startu – ich zawody rozpoczną się już o godzinie 12:00 przy Arenie Gliwice.

Podczas trwania zawodów 8. PKO Półmaratonu Gliwickiego w sobotę, dnia 22 października, na pewno kierowcy będą musieli zmagać się z utrudnieniami w ruchu drogowym na czas trwania biegu.

Dodaj komentarz