Jak załatwić legalne złomowanie auta?

Złomując swoje pierwsze auto możesz mieć wiele pytań dotyczących tego, jak załatwić proces kasacji pojazdu. Podpowiemy Ci gdzie szukać dobrej firmy, umożliwiającej przeprowadzenie legalnego demontażu samochodu oraz jak zorganizować jego wyrejestrowanie. Przeczytaj poradnik o tym jak i gdzie zezłomować auto na terenie miasta Gliwice.

Demontaż pojazdów w Gliwicach

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy pojazd wycofany z eksploatacji musi trafić do utylizacji w odpowiednim do tego miejscu. Absolutnie nie można porzucać starych samochodów na pobliskich parkingach czy nieużytkach. Nie można też tak po prostu pojechać nim na pierwsze lepsze złomowisko. Jedynym słusznym wyborem będzie skorzystanie z usług, jakie może zaoferować certyfikowana stacja demontażu pojazdów. Przeprowadzany jest tam odpowiedni recykling, który uwzględnia wszelkie uwarunkowania prawne, oraz realizowane jest złomowanie samochodów w oparciu o normy dotyczące ochrony środowiska.

Co jednak zrobić, gdy chce się oddać auto na złom, ale stacja złomowania pojazdów znajduje się daleko? Można z powodzeniem skorzystać z usług skupu samochodów do złomowania! Wiele firm na terenie miasta Gliwice może zaoferować tego typu świadczenia. Polegają one na odkupie wraków aut bezpośrednio od klienta, które są następnie przekazywane do demontażu w stacji. Przedsiębiorstwa zajmujące się auto szrotem umożliwiają zabranie samochodu ze wskazanego miejsca za pomocą własnej lawety – dzięki czemu nie musimy się w żaden sposób trudzić nad sposobem dostarczenie np. zepsutego czy uszkodzone auta do złomu.

Skup i kasacja na terenie miasta Gliwice

Aby sprzedać tym sposobem swoje stare auto, skontaktuj się z firmą prowadzącą auto złom w Gliwicach. Skup pojazdów do złomowania to popularna usług, proponowana przez wiele przedsiębiorstw, jednak by mieć pewność, że będzie ona przeprowadzona legalnie, wybieraj tylko sprawdzone oferty! Dobre złomowiska umożliwiają profesjonalne złomowanie aut wraz z całą dokumentacją. Kluczowe jest tu zaświadczenie o przyjęciu pojazdu do demontażu. Będzie to konieczne by móc złożyć wniosek o wyrejestrowanie samochodu. Czynności tej dokonuje się w Gliwicach w dwóch miejscach:

  • w Wydziale Komunikacji Urzędu miasta Gliwice
  • w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego

Wybór urzędu determinuje miejsce nasze miejsce zamieszkania. Jeśli mieszkamy bezpośrednio na terenie miasta, powinniśmy się udać do Wydziału w Urzędzie Miejskim. Zaś jeśli jesteśmy mieszkańcami miejscowości leżącej w obrębie Powiatu Gliwickiego – Starostwo.

W tych dwóch miejscach, gdy zaopatrzymy się w dokumenty (Dowód Rejestracyjny, Kartę Pojazdu i Tablice) samochodu i kwit potwierdzający przeprowadzenie kasacji, bez żadnych trudności złożymy odpowiedni wniosek. Umożliwi nam to wyrejestrowanie pojazdu, a co za tym idzie, nie będziemy zmuszeni do opłacania składek ubezpieczenia OC. Pozostaje w tym celu powiadomić ubezpieczyciela i wypowiedzieć aktualną polisę.

Sprzedaż auta na złom i usługi złomowania

Jeśli interesuje Cię zrealizowanie skupu samochodów lub wykonanie kasacji w Gliwicach, możesz być pewien, że znajdziesz do tego odpowiednich fachowców w Twojej okolicy. Najlepsze firmy z branży umożliwiają odkupienie aut za gotówkę oraz bezpłatny dojazd (na terenie Gliwic) do klienta. Wybierając usługę wraz odbiorem pojazdu możemy zapomnieć o wszystkich trudnościach dotyczących transportu zepsutego auta do stacji demontażu. Wystarczy wtedy tylko umówić się z kierowcą lawety w wybranym miejscu i przekazać swój pojazd.

Złom samochodowy jest skupowany za atrakcyjne stawki! Najlepsze ceny oferują w miejscowości Gliwice duże przedsiębiorstwa, które mają wieloletnie doświadczenie w tego typu działalności. Umożliwiają one także szereg dodatkowych ułatwień dla każdej osoby, która zdecyduje się u nich przeprowadzić złomowanie i skup. Jest to między innymi możliwość otrzymania indywidualnej wyceny już podczas kontaktu telefonicznego. Można wtedy zadzwonić i sprawdzić ofertę przygotowaną na odkupienie lub złomowanie Twojego samochodu.

Poradnik przygotowany przez Auto-House Gliwice, firmę, która oferuje złomowanie samochodu i usługi kasacji aut.

Dodaj komentarz