Liczba ofert pracy w Gliwicach rośnie, a przedstawiciele zawodów uznawanych za deficytowe mogą liczyć na szybkie znalezienie zatrudnienia, jeśli skorzystają z odpowiednich źródeł. Sprawdź, gdzie szukać ofert pracy i jakie możliwości dla studentów oferuje rynek pracy w Gliwicach.
Dostępne oferty pracy: Gliwice
Gliwice to jedno z największych miast w województwie śląskim. Choć lokalne władze borykają się z poważnym problemem, jakim jest odpływ ludności, sytuacja na rynku pracy jest korzystna. Praca: Gliwice czeka bowiem na przedstawicieli wielu sektorów.
Z prognozy sporządzonej w ramach “Barometru zawodów” wynika, że w 2021 roku deficyt pracowników występuje w branżach:
- budowlanej,
- ochrony zdrowia,
- edukacyjnej,
- spożywczej,
- fryzjerskiej,
- włókienniczo-odzieżowej,
- transportowo-spedycyjno-logistycznej,
- ekonomiczno-administracyjno-biurowej,
- meblarskiej,
- pomocy społecznej,
- gastronomicznej,
- elektryczno-elektronicznej i energetycznej,
- mechanicznej,
- drogowej i inżynieryjno-instalacyjnej.
Niskie bezrobocie (sierpień 2021 – 3,2 proc.) i mnogość ofert pracy w Gliwicach świadczą o tym, że dla chętnego do pracy mieszkańca śląskiego miasta znalezienie zatrudnienia nie będzie stanowić trudności. Dodatkowe atuty to bliskość Katowic, Zabrza i Bytomia, w których także nie brakuje wakatów.
Gdzie szukać pracy w Gliwicach?
Poszukiwanie satysfakcjonującego zatrudnienia w Gliwicach to proces, który może zająć nieco czasu. Chcąc trafić na ciekawą i rozwojową pracę, należy uzbroić się w cierpliwość. Gdzie szukać ofert pracy?
Jednym ze źródeł, z których warto skorzystać, jest internet. Pracodawcy są świadomi tego, jak wielu kandydatów szuka zatrudnienia za pośrednictwem sieci. Wychodzą oni naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych przyszłych pracowników i publikują oferty pracy w Gliwicach w internecie. Serwisy pracy, media społecznościowe, portale ogłoszeniowe, serwisy branżowe – to najczęstsze miejsca, w których można znaleźć ciekawe ogłoszenia.
Osoby bezrobotne mogą skorzystać także z pomocy oferowanej przez Powiatowy Urząd Pracy w Gliwicach. Wsparcie w aktywizacji zawodowej obejmuje nie tylko możliwość skorzystania z dostępnych w PUP ofert pracy, lecz również uczestnictwa w szkoleniach czy stażach finansowanych przez środki z Unii Europejskiej. Przedsiębiorczy mieszkańcy mogą także skorzystać z dofinansowania działalności gospodarczej.
Inne sposoby poszukiwania pracy w Gliwicach to m.in. poinformowanie bliskich o chęci podjęcia zatrudnienia, skorzystanie z usług agencji pracy oraz bezpośredni kontakt z wybranymi firmami. Rekrutację często prowadzą duże przedsiębiorstwa działające na terenie Technoparku Gliwice czy Podstrefy Gliwickiej Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a także m.in. zakłady POCH S.A. oraz Zakłady Mechaniczne Bumar-Łabędy.
Gliwice: praca dodatkowa
W tym około 170-tysięcznym śląskim mieście nie brak miejsc pracy, które zapewniają satysfakcjonujące zarobki i rozwój zawodowy. Perspektywy zatrudnienia mają tu także osoby młode. Rozwinięty sektor turystyczny oraz rozrywki, a także funkcjonujące na terenie miasta fabryki i magazyny sprzyjają poszukiwaniu pracy dorywczej.
Praca dla studenta w Gliwicach czeka na chętnych, którzy mogą zająć się m.in. obsługą klienta. Uczniowie i studenci mają możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy w branży gastronomicznej (jako kelnerzy, pomoce kuchenne czy barmani), budowlanej (wykonując prace fizyczne), IT. Praca dodatkowa w Gliwicach możliwa jest także jako zawodowy kierowca, opiekunka dziecięca lub opiekun osób starszych, dostawca jedzenia, pracownik magazynowy, kasjer-sprzedawca czy pracownik ds. księgowych.
Praca w Gliwicach dostępna jest dla przedstawicieli wielu branż, a oferty zamieszczane są w różnych – niekiedy kilku jednocześnie – źródłach. Miasto oferuje osobom zainteresowanym podjęciem zatrudnienia wiele możliwości zawodowych.