Praca w Gliwicach – gdzie szukać ofert pracy?

Liczba ofert pracy w Gliwicach rośnie, a przedstawiciele zawodów uznawanych za deficytowe mogą liczyć na szybkie znalezienie zatrudnienia, jeśli skorzystają z odpowiednich źródeł. Sprawdź, gdzie szukać ofert pracy i jakie możliwości dla studentów oferuje rynek pracy w Gliwicach.

Dostępne oferty pracy: Gliwice

Gliwice to jedno z największych miast w województwie śląskim. Choć lokalne władze borykają się z poważnym problemem, jakim jest odpływ ludności, sytuacja na rynku pracy jest korzystna. Praca: Gliwice czeka bowiem na przedstawicieli wielu sektorów.

Z prognozy sporządzonej w ramach “Barometru zawodów” wynika, że w 2021 roku deficyt pracowników występuje w branżach:

 • budowlanej,
 • ochrony zdrowia,
 • edukacyjnej,
 • spożywczej,
 • fryzjerskiej,
 • włókienniczo-odzieżowej,
 • transportowo-spedycyjno-logistycznej,
 • ekonomiczno-administracyjno-biurowej,
 • meblarskiej,
 • pomocy społecznej,
 • gastronomicznej,
 • elektryczno-elektronicznej i energetycznej,
 • mechanicznej,
 • drogowej i inżynieryjno-instalacyjnej.

Niskie bezrobocie (sierpień 2021 – 3,2 proc.) i mnogość ofert pracy w Gliwicach świadczą o tym, że dla chętnego do pracy mieszkańca śląskiego miasta znalezienie zatrudnienia nie będzie stanowić trudności. Dodatkowe atuty to bliskość Katowic, Zabrza i Bytomia, w których także nie brakuje wakatów.

Gdzie szukać pracy w Gliwicach?

Poszukiwanie satysfakcjonującego zatrudnienia w Gliwicach to proces, który może zająć nieco czasu. Chcąc trafić na ciekawą i rozwojową pracę, należy uzbroić się w cierpliwość. Gdzie szukać ofert pracy?

Jednym ze źródeł, z których warto skorzystać, jest internet. Pracodawcy są świadomi tego, jak wielu kandydatów szuka zatrudnienia za pośrednictwem sieci. Wychodzą oni naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych przyszłych pracowników i publikują oferty pracy w Gliwicach w internecie. Serwisy pracy, media społecznościowe, portale ogłoszeniowe, serwisy branżowe – to najczęstsze miejsca, w których można znaleźć ciekawe ogłoszenia.

Osoby bezrobotne mogą skorzystać także z pomocy oferowanej przez Powiatowy Urząd Pracy w Gliwicach. Wsparcie w aktywizacji zawodowej obejmuje nie tylko możliwość skorzystania z dostępnych w PUP ofert pracy, lecz również uczestnictwa w szkoleniach czy stażach finansowanych przez środki z Unii Europejskiej. Przedsiębiorczy mieszkańcy mogą także skorzystać z dofinansowania działalności gospodarczej.

Inne sposoby poszukiwania pracy w Gliwicach to m.in. poinformowanie bliskich o chęci podjęcia zatrudnienia, skorzystanie z usług agencji pracy oraz bezpośredni kontakt z wybranymi firmami. Rekrutację często prowadzą duże przedsiębiorstwa działające na terenie Technoparku Gliwice czy Podstrefy Gliwickiej Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a także m.in. zakłady POCH S.A. oraz Zakłady Mechaniczne Bumar-Łabędy.

Gliwice: praca dodatkowa

W tym około 170-tysięcznym śląskim mieście nie brak miejsc pracy, które zapewniają satysfakcjonujące zarobki i rozwój zawodowy. Perspektywy zatrudnienia mają tu także osoby młode. Rozwinięty sektor turystyczny oraz rozrywki, a także funkcjonujące na terenie miasta fabryki i magazyny sprzyjają poszukiwaniu pracy dorywczej.

Praca dla studenta w Gliwicach czeka na chętnych, którzy mogą zająć się m.in. obsługą klienta. Uczniowie i studenci mają możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy w branży gastronomicznej (jako kelnerzy, pomoce kuchenne czy barmani), budowlanej (wykonując prace fizyczne), IT. Praca dodatkowa w Gliwicach możliwa jest także jako zawodowy kierowca, opiekunka dziecięca lub opiekun osób starszych, dostawca jedzenia, pracownik magazynowy, kasjer-sprzedawca czy pracownik ds. księgowych.

Praca w Gliwicach dostępna jest dla przedstawicieli wielu branż, a oferty zamieszczane są w różnych – niekiedy kilku jednocześnie – źródłach. Miasto oferuje osobom zainteresowanym podjęciem zatrudnienia wiele możliwości zawodowych.

Dodaj komentarz