Planowana ekspansja Szkoły Podstawowej nr 3: prawie 2 tys. m² dodatkowej przestrzeni do kwietnia 2027

Podjęto ostatnie kroki w kierunku rozszerzenia terenu Szkoły Podstawowej nr 3 zlokalizowanej przy ulicy Daszyńskiego. Proces wyboru wykonawcy, który jest związany z postępowaniem przetargowym, jest w fazie kończenia. Zaczęcie prac budowlanych przewidziane jest na jesień bieżącego roku, podczas gdy ich zakończenie jest planowane na chwilę tuż przed upływem kwietnia 2026 roku.

W wyniku tej inwestycji, szkoła zyska blisko 2 tys. m² powierzchni do użytku. Dodatkowa przestrzeń będzie głównie pochodzić z nowo utworzonego sektora przedszkolnego, który zostanie zintegrowany z budynkiem szkolnym poprzez połącznik na wysokości pierwszego i drugiego piętra. Dzięki temu rozszerzeniu, możliwe będzie otwarcie czterech nowych oddziałów przedszkolnych, co da w sumie sześć oddziałów, po trzy na każdym piętrze.

Sektor przedszkolny zostanie także wyposażony w salę do integracji ruchowej oraz salę do zajęć ruchowych z zapleczem, trzy gabinety do indywidualnej pracy z dziećmi, pomieszczenia biurowe i socjalne, kuchnię, grupę szatni oraz łazienki przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Natomiast szkoła zyska dodatkowo rozbudowaną kuchnię i powiększoną stołówkę. W budynku pojawią się również trzy nowe sale lekcyjne, dwie pracownie – fizyczna i chemiczna, trzy pomieszczenia biurowe, szatnia, uaktualniona biblioteka, toalety oraz winda mające na uwadze potrzeby osób niepełnosprawnych.

Planuje się też zmiany w otoczeniu szkoły – powstanie dwa nowe place zabaw – jeden dla młodszych i drugi dla trochę starszych dzieci. Będzie także 14 miejsc parkingowych dla samochodów oraz wiatę na rowery.

Prace te zostaną sfinansowane z budżetu miasta.

Dodaj komentarz