BMZ Poland inwestuje 103 mln zł w rozbudowę gliwickiej fabryki o nową halę produkcyjno-magazynową

BMZ Poland, będące czołowym producentem baterii litowo-jonowych na polskim rynku, planuje powiększenie swoich obiektów produkcyjnych w Gliwicach przy ulicy Einsteina. W ramach tej inwestycji, która jest wyceniona na ponad 103 miliony złote, powstanie hala produkcyjno-magazynowa o obszarze użytkowej przekraczającym 7,5 tysiąca metrów kwadratowych.

Inwestycję realizuje New Construction Concept (NCC), a obiekty powstaną na terenie strefy przemysłowej w Gliwicach. Nowa hala będzie podzielona na strefy: biurową, socjalną i magazynową. Dodatkowo, na terenie inwestycji powstaną parkingi, chodniki oraz drogi i instalacje zewnętrzne.

Gliwicki magistrat informuje, że ze względu na rosnące zapotrzebowanie na ekologiczne pojazdy elektryczne, niezbędna jest nowa hala produkcyjna. Ta inwestycja umożliwi efektywniejszą produkcję baterii i zestawów akumulatorowych przeznaczonych do tych pojazdów. Rozbudowa fabryki BMZ Poland to także nowe miejsca pracy dla mieszkańców Gliwic i okolic – proces rekrutacji jest już w trakcie.

BMZ Poland jest częścią BMZ the Innovation Group – globalnego lidera dostaw inteligentnych systemów zasilania i magazynowania energii opartych na technologii litowo-jonowej. Najnowsze przedsięwzięcie BMZ Poland uzyskało wsparcie od Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Dodaj komentarz