Zapowiedź gruntownego rozwinięcia Szkoły Podstawowej nr 3 – uwzględniającego wzrost powierzchni o niemal 2 tys. metrów kwadratowych

Przygotowawcze etapy przed rozpoczęciem procesu rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 3, znajdującej się przy ulicy Daszyńskiego, zbliżają się ku końcowym momentom. Wkrótce dobiegnie końca etap przetargowy mający na celu wybór firmy odpowiedzialnej za realizację prac budowlanych. Prace planowane są do rozpoczęcia w najbliższej jesieni, natomiast ich ukończenie przewidziane jest na koniec kwietnia 2026 roku.

W wyniku przyszłych działań inwestycyjnych, szkoła zostanie rozszerzona o blisko 2 tysiące metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Większość z tego dodatkowego miejsca powstanie dzięki nowemu segmentowi przedszkolnemu, który zostanie połączony z istniejącym budynkiem szkoły za pomocą łącznika znajdującego się na pierwszym i drugim piętrze. Dzięki zdobyciu dodatkowej przestrzeni, możliwe stanie się otwarcie czterech nowych oddziałów przedszkolnych (co da łącznie sześć oddziałów – trzy na każdym piętrze).

Nowy segment przedszkolny zostanie wyposażony w salę do integracji ruchowej, salę do zajęć ruchowych z zapleczem, trzy gabinety do pracy indywidualnej z dziećmi, pomieszczenia biurowe i socjalne, kuchnię, szatnie oraz toalety przyjazne dla osób z niepełnosprawnościami. Szkoła również zyska na rozbudowie, poszerzając swoje zaplecze o większą stołówkę i kuchnię, trzy nowe sale dydaktyczne, dwie pracownie – jedną fizyczną i jedną chemiczną – trzy biura, szatnię, odnowioną bibliotekę oraz toalety i windę dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Planowane są także zmiany w bezpośrednim otoczeniu placówki – powstanie tam dwa nowe place zabaw odpowiednie dla dzieci w różnym wieku. Dodatkowo, pojawią się tam również 14 miejsc parkingowych dla samochodów oraz wiata do przechowywania rowerów.

Środki finansowe na realizację przedstawionego projektu inwestycyjnego pochodzą z budżetu miasta.

Dodaj komentarz