Odważne działania gliwickich funkcjonariuszy policji przeciwko narkotykom

W minionym tygodniu, dzięki wysiłkom stróżów prawa z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach, odnaleziono i zabezpieczono ponad 3,5 kilograma substancji o działaniu psychotropowym. Należą do nich amfetamina oraz tzw. „kryształ”. Te nielegalne substancje zostały ukryte z niespotykaną starannością w zielonej przestrzeni mieszkalnej obszaru Zaborze w Zabrzu.

Zespół operacyjny Wydziału Kryminalnego, specjalizujący się w walce z przestępczością narkotykową, na podstawie zgromadzonych informacji, skierował swoje kroki do terenów zielonych znajdujących się między zabudowaniami osiedla Zaborze. W akcję zaangażowany został doświadczony przewodnik ze służbowym psem szkolonym do wykrywania środków narkotycznych. Metodałcznie analizując każdy metr badanego terenu, funkcjonariusze zdołali odnaleźć starannie ukryte narkotyki.

Chociaż śledztwo dotyczące odnalezionych substancji nadal trwa, zgromadzony do tej pory materiał dowodowy z pewnością przyczyni się do postawienia zarzutów posiadania dużej ilości narkotyków osobom, które zostaną zatrzymane w tej sprawie. Policja przypomina, że za posiadanie dużych ilości tych substancji grozi kara pozbawienia wolności do dziesięciu lat.

Dodaj komentarz