Narkotyki odkryte pod ziemią – skuteczna operacja gliwickich kryminalnych w Zabrzu

Operacja przeprowadzona przez gliwicką jednostkę ds. narkotyków doprowadziła do spektakularnego odkrycia na terenie dzielnicy Zaborze w Zabrzu. To właśnie tam, ukryte pod ziemią, śledczy natrafili na aż 3,5 kg twardych narkotyków.

Do znaleziska należały substancje takie jak amfetamina i tzw. „kryształ”. Całość działań miała miejsce pod koniec czerwca, gdzie funkcjonariusze specjalizujący się w zwalczaniu zjawiska przestępczości narkotykowej postanowili przeprowadzić swoje działania na terenach zielonych znajdujących się w sąsiednim mieście, sprawdzając tamtejsze informacje.

Aby te działania były możliwe, zaangażowany został także przewodnik psa służbowego specjalizującego się w wykrywaniu zapachów narkotyków. Funkcjonariusze skrupulatnie sprawdzali każdy metr obserwowanego terenu, gdzie w końcu natknęli się na starannie zakopane narkotyki. Taką informację przekazuje Komenda Miejska Policji w Gliwicach.

– Ta sprawa jest ciągle rozwojowa, ale zgromadzony materiał dowodowy zdecydowanie ułatwi prokuratorowi stawianie zarzutów posiadania znacznej ilości środków odurzających osobom, które zostaną zatrzymane w związku z tą sprawą. Przypomnę, że za posiadanie dużej ilości narkotyków grozi nawet do dziesięciu lat więzienia – dodaje przedstawiciel policji.

Bez wątpienia, odkrycie i zabezpieczenie tak znacznej ilości narkotyków wpłynie na istotne zmniejszenie zapasów lokalnych handlarzy narkotykami.

Dodaj komentarz