Tragiczny poranek na gliwickich drogach: 16-letni pasażer skutera nie żyje po zderzeniu

W Gliwicach, na skrzyżowaniu ulic Daszyńskiego i Ceramików doszło do tragicznego wypadku. Zderzenie motoroweru z samochodem osobowym zakończyło się śmiercią 16-letniego chłopca, który podróżował na jednośladzie jako pasażer.

Na miejscu zgłoszenia policjanci byli przed godziną siódmą rano we wtorek, 25 czerwca. Śląska Policja na swoim koncie w mediach społecznościowych informowała o całkowitym zablokowaniu DW408 w Gliwicach na wysokości ulicy Daszyńskiego.

Początkowe ustalenia funkcjonariuszy sugerują, że przyczyną wypadku było niewłaściwe zachowanie kierującego skuterem. Mężczyzna nie utrzymał odpowiedniej odległości od jadącego przed nim pojazdu, co spowodowało uderzenie w tylne lewe naroże tego auta. Następnie motorowerzysta zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie doszło do czołowego zderzenia z innym samochodem – takie informacje przekazało Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Niestety, skutki zdarzenia okazały się tragiczne – 16-letni pasażer motoroweru zginął. Natomiast 49-letni kierowca skutera został przewieziony helikopterem do szpitala – dodaje policja.

Z powodu wypadku droga na miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana, a funkcjonariusze wyznaczyli objazdy. Policjanci podkreślają również, że sprawcy wypadku nie byli pod wpływem alkoholu.

Dodaj komentarz