Historia w pełnej krasie – zaproszenie na piknik historyczny organizowany przez Stowarzyszenie Utgard

Unikalne wydarzenie skierowane do miłośników historii i Skandynawii, jakim jest piknik historyczny, przewidziano na najbliższą sobotę, 29 czerwca. Stowarzyszenie Utgard, grupa rekonstrukcyjna o tematyce wikińskiej z Gliwic, staje za organizacją tego niezwykłego spotkania. W ramach imprezy, na terenie namiotu pokazowego będzie okazja do obejrzenia eksponatów związanych z codziennym życiem wikingów X wieku. Członkowie drużyny chętnie podzielą się swoją wiedzą na temat ówczesnej codzienności mieszkańców Skandynawii.

W ramach eventu zorganizowane będą również warsztaty, które umożliwią uczestnikom wykonanie drobnych przedmiotów przy użyciu prostych technik tkackich. Będzie można również odkryć znaczenie imion zakodowanych w runicznym piśmie. Dla fanów łucznictwa przewidziano możliwość spróbowania swoich sił w strzelaniu z łuku. Miłośnicy fotografii będą mieli okazję uwiecznić się na zdjęciu, odziani w stylowe nordyckie uzbrojenie. Wikinigowie i wikingini zdradzą tajemnice skandynawskich mitów oraz zaprezentują typowe dla siebie gry, takie jak kubb czy molki.

Na pikniku nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych. Zapraszamy na warsztaty plastyczne, podczas których będzie można stworzyć historyczne zakładki do książek, zbudować miniaturę zamku czy też zaprojektować suknię na wzór księżniczki. Stowarzyszenie Utgard zachęca wszystkich uczestników do przybycia na piknik w strojach nawiązujących do epoki wikingów. Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach, która organizuje wydarzenie w ramach festiwalu literackiego „Haczyk”, przewiduje miejsce spotkania na Skwerze przed Biblioteką Centralną przy ulicy Kościuszki 17. Impreza odbędzie się w godzinach 10:00 – 14:00, a wstęp jest bezpłatny.

Dodaj komentarz