W dwukondygnacyjnym budynku wybuchł pożar: dach i poddasze w płomieniach

Tajemniczy pożar strawił dach oraz poddasze dwupiętrowego obiektu mieszkalnego. Na szczęście, dzięki szybkiej reakcji służb ratowniczych, ogień został skutecznie stłumiony. Akcję gaszenia prowadziło aż osiem zespołów straży pożarnej, które zebrały się na miejscu zdarzenia w Taciszowie, małej miejscowości w gminie Rudziniec, znajdującej się przy ulicy Gliwickiej.

Zgłoszenie o niebezpiecznym zdarzeniu wpłynęło do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej (PSP) po godzinie dziesiątej rano w piątek 21 czerwca. Informator poinformował o widocznym zadymieniu, które wydobywało się spod dachu budynku.

Strażacy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia potwierdzili pożar. Jak wynika z relacji głoszonej przez gliwicką straż pożarną, chwile przed ich przybyciem budynek opuściły trzy osoby. Szczęśliwie, nikt nie odniósł obrażeń w wyniku tego dramatycznego zdarzenia.

Kilka godzin później, przed godziną szesnastą, PSP przekazała informację o opanowaniu pożaru. Mimo to, działania straży pożarnej na miejscu zdarzenia nadal były kontynuowane. W budynku, który został dotknięty przez ogień, mieści się sklep sieci ODiDO.

Dodaj komentarz