Naciski i wezwania skutkują rezygnacją Jarosława Szymczyka z Rady Nadzorczej Piasta Gliwice

W rezultacie intensywnych nacisków i apeli, Jarosław Szymczyk podjął decyzję o zrezygnowaniu ze swojego członkostwa w Radzie Nadzorczej (RN) klubu Piasta Gliwice. Wiadomość o tej decyzji została ogłoszona podczas konferencji prasowej. W miejsce Szymczyka, funkcję pełniącego obowiązki prezesa klubu, objął Marcin Szeliga – przewodniczący Rady Nadzorczej.

Planowane są dalsze zmiany w strukturach RN, które mają zostać oficjalnie wprowadzone podczas kolejnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy Piasta Gliwice, zaplanowanego na 28 czerwca. Na zgromadzeniu być może pojawi się także propozycja kandydata na stanowisko prezesa klubu.

Podczas konferencji udziałowiec klubu zapewniał, że jeżeli miasto chce wesprzeć klub, takie wsparcie nie zostanie odrzucone. Zapowiedział kontynuowanie współpracy dla dobra Piasta Gliwice.

Z kolei były prezes klubu, Grzegorz Jaworski, wskazywał na potencjał zawodników i trenerów Piasta. Podkreślał, że klub ma znaczące miejsce na mapie Śląska i Polski. Wraz z Zbigniewem Kałużą, zamierza podjąć działania mające na celu odbudowanie zaufania do klubu i osiągnięcie dobrych wyników w nadchodzącym sezonie.

Podczas konferencji odniesiono się również do zarzutów prezydent miasta, Katarzyny Kuczyńskiej-Budki, dotyczących ukrywania prawdziwej sytuacji finansowej klubu. Jaworski zaprzeczył tym twierdzeniom, utrzymując że mogło dojść do nieporozumienia ze względu na niepełne lub nieco zniekształcone informacje, które trafiły do urzędu. Zapewnił, że klub jest otwarty na kontrolę dokumentów finansowych przez panią prezydent.

Dodaj komentarz