Bezpłatny transport dla mieszkańców dzielnicy Obrońców Pokoju w Gliwicach do tężni solankowej

W Gliwicach, w obrębie dzielnicy Obrońców Pokoju, kontynuowana jest atrakcyjna opcja darmowych dojazdów do tężni solankowej. Z tej okazji, mieszkańcy osiedla będą mogli ponownie skorzystać z bezpłatnego przewozu do tej lokalnej atrakcji zdrowotnej. Pierwszy z zaplanowanych przejazdów ma miejsce już w najbliższy czwartek, a następne będą organizowane regularnie przez całe lato – w lipcu i sierpniu, trzy razy w tygodniu.

Inicjatywa ta została wybrana poprzez głosowanie w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego. Przewidziane koszty związane z realizacją tego projektu to nieco ponad 24 tysiące złotych.

Organizatorzy zachęcają mieszkańców, aby skorzystali z tej możliwości, podkreślając korzyści płynące z relaksu oraz poprawy samopoczucia w przyjemnej atmosferze tężni solankowej. Jest to doskonała okazja do spędzenia czasu na łonie natury, nawiązania kontaktów z sąsiadami i skorzystania z pozytywnych właściwości solanki.

Miejsce zbiórki dla chętnych do wyjazdu to parking przy sklepie Biedronka, znajdującym się przy ulicy Chorzowskiej. Autobus odjeżdża o godzinie 9:45, a powrót z tężni solankowej zaplanowany jest na godzinę 11:45.

Planowane terminy wyjazdów to:
Czerwiec – dni 20, 22, 24 i 28,
oraz regularnie w lipcu i sierpniu – każdego poniedziałku, środy i piątku.

Dodaj komentarz