W drodze do pracy policjanci przerwali jazdę pijanemu skuterzysty

Podczas dojazdu do bazy policyjnej, funkcjonariusze zauważyli i zatrzymali mężczyznę kierującego skuterem, który wyraźnie był pod wpływem alkoholu. Wynik badania alkomatem potwierdził, że kierujący miał w swoim systemie ponad 2 promile alkoholu.

Nocą 15 czerwca, zaraz po godzinie 21.00, sierżant Mateusz Cholubek, starszy posterunkowy Arkadiusz Madej oraz posterunkowy Piotr Iwan ze służby w Komendzie Gliwickiej, zauważyli na drodze DK 78 w Rybniku, przed sklepem Aldi przy ul. Gliwicka 38, nietypowo zachowującego się skuterzystę. Kierujący poruszał się całą szerokością pasa ruchu, nieregularnie zmieniając prędkość jazdy i z trudem utrzymując równowagę. W końcu musiał się oprzeć nogami na ziemi, aby nie spaść ze swojego pojazdu. Incydent ten zwrócił uwagę funkcjonariuszy, którzy uznali, że takie zachowanie może stanowić realne zagrożenie dla innych użytkowników drogi – informuje rzecznik prasowy policji.

Funkcjonariusze przypuszczając, że skuterzysta jest nietrzeźwy, zdecydowali się podjąć działania w celu zapobiegnięcia dalszej jazdy. Po upewnieniu się, że są na bezpiecznym odcinku drogi i nie narażą innych kierowców na ryzyko, postanowili zatrzymać mężczyznę.

Gdy podejdą do skuterzysty, policjanci natychmiast poczuli intensywny zapach alkoholu wydobywający się z jego ust. Kiedy jeden z funkcjonariuszy spytał, czy wszystko jest w porządku, mężczyzna przyznał, że pił alkohol. Policjanci przedstawili się i powiadomili go o wezwaniu patrolu na miejsce. Po kilku minutach funkcjonariusze potwierdzili na miejscu zdarzenia, że mieszkaniec powiatu rybnickiego był pijany. Badanie alkomatem wykazało obecność ponad 2 promili alkoholu w organizmie mężczyzny.

Teraz mężczyzna za swoje nieodpowiednie zachowanie będzie musiał odpowiedzieć przed sądem.

Policja przypomina i apeluje! Zawsze interweniujemy, gdy widzimy, że ktoś pod wpływem alkoholu próbuje prowadzić pojazd lub kiedy jego manewry na drodze sugerują spożycie alkoholu. Alkohol negatywnie wpływa na reakcję, ostrość widzenia i ocenę odległości do innych obiektów. Pijani kierowcy często przeceniają swoje umiejętności i błędnie oceniają sytuację na drodze, tworząc tym samym duże ryzyko dla siebie i innych użytkowników drogi.

Dodaj komentarz