Utrudnienia drogowe w Gliwicach: częściowe wyłączenia ruchu na ulicach Pszczyńskiej, Zielnej i Brackiej

W najbliższych dniach mieszkańcy Gliwic muszą liczyć się z utrudnieniami drogowymi w kilku miejscach miasta. Na niektórych ulicach ruch zostanie częściowo lub całkowicie wyłączony. Wśród tych dróg znalazły się ulice: Bracka w Sośnicy, Zielna w Bojkowie oraz Pszczyńska.

Na ulicy Pszczyńskiej rozpocznie się następny etap prac inwestycyjnych przeprowadzanych przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji (PWiK). Te prace, stanowiące część projektu Gliwickiego Obszaru Gospodarczego, obejmują budowę kanalizacji deszczowej. W związku z tym kierowcy mogą spodziewać się utrudnień, zwłaszcza w rejonie skrzyżowania z ulicą Bojkowską.

Prace remontowe rozpoczną się we wtorek 18 czerwca i będą wymagały wyłączenia środkowej części jezdni na ulicy Pszczyńskiej. Mimo to, Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach zapewnia, że ruch kołowy zostanie utrzymany we wszystkich kierunkach.

W tym samym dniu, 18 czerwca, ruch na ulicy Zielnej zostanie całkowicie wyłączony. Powodem jest budowa przyłącza energetycznego. Wykonawca zobowiązał się zapewnić dojazd do poszczególnych posesji – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Utrudnienia czekają także na pieszych w Gliwicach. Już od poniedziałku 17 czerwca na ulicy Brackiej rozpoczną się prace związane z budową przyłącza gazowego. W miejscu prowadzenia prac, które będą miały miejsce na wysokości budynku numer 2, dla pieszych zostaną ustawione specjalne kładki.

Dodaj komentarz