Zbliża się remont wiaduktu na ul. Bohaterów Getta Warszawskiego – co muszą wiedzieć kierowcy?

Prace remontowe na wiadukcie położonym nad szynami PKP, znajdującym się w granicach ulicy Bohaterów Getta Warszawskiego, zaplanowano na wtorek, 11 czerwca. Choć przewiduje się utrudnienia dla kierowców, to jednak droga nie będzie całkowicie zamknięta dla ruchu.

Wynikające z prac zwężenie jezdni nie spowoduje jej zamknięcia – ruch w obu kierunkach zostanie utrzymany. Chociaż oznacza to konieczność zastosowania ograniczenia prędkości i zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, przyniesie to ostatecznie korzyści. Czas dojazdu może się wydłużyć, lecz cały proces jest niezbędny dla bezpieczeństwa i estetyki tego miejsca.

Oczekuje się, że prace zakończą się pod koniec trzeciego lub na początku czwartego kwartału tego roku. Choć wymaga to cierpliwości od uczestników ruchu drogowego, efekt końcowy będzie wart oczekiwania. Prace obejmują między innymi naprawę izolacji i chodnika, wymianę nawierzchni jezdni, a także instalację nowych balustrad i osłon przeciwporażeniowych.

Całość prac będzie realizowana etapowo, z największym natężeniem w czasie wakacji, kiedy to ruch na drodze jest zdecydowanie mniejszy. Ten niezbędny remont jest częścią cyklicznej pielęgnacji i naprawy dróg publicznych.

Dodaj komentarz