Przerwa technologiczna i renowacja Palmiarni – ostatnie dni na wizyty

Jeśli zamarzył wam się wyjazd do tropików bez opuszczania Gliwic, to nadchodzące dni stanowią ostatnią okazję do skorzystania z tego luksusu. Od 17 czerwca Palmiarnia wprowadza przerwę technologiczną w celu przeprowadzenia modernizacji jednego ze swoich pawilonów.

Obiekt w Gliwicach będzie niedostępny dla zwiedzających do 30 sierpnia, czyli przez cały okres letnich wakacji. W trakcie tej przerwy firma DOM-GAZ mająca siedzibę w Częstochowie, którą wybrano w wyniku przetargu, przeprowadzi remont elewacji pawilonu „Kaktusy i sukulenty”. Koszt tej inwestycji wyniesie ponad 1,5 miliona złotych.

Podczas tej przerwy technologicznej zostanie również przeprowadzona modernizacja ścian pawilonu tropikalnego i sukulentów. Miejski Zarząd Usług Komunalnych w Gliwicach poinformował, że zaplanowany jest także szereg napraw i konserwacji infrastruktury. Fundusze na ich realizację pochodzą z Funduszu Odporności.

Jeszcze kilka dni pozostało do momentu, kiedy będzie można zanurzyć się w egzotycznym świecie roślin. W nadchodzący weekend, do 9 czerwca (niedziela), zwiedzający mają okazję oglądać coroczną wystawę sukulentów, przygotowaną specjalnie przez MZUK we współpracy z Polskim Towarzystwem Miłośników Kaktusów. W dniach od 7 do 9 czerwca towarzyszy jej także kiermasz, na którym zwiedzający mogą nabyć własne okazy tych fascynujących roślin.

Dodaj komentarz