Policjanci z gliwickiej drogówki prowadzą dochodzenie w sprawie poważnego wypadku drogowego w Sośnicowicach

2 czerwca, chwilę przed godziną 14:00, służby ratunkowe otrzymały informacje o zdarzeniu drogowym na Smolnickiej ulicy w Sośnicowicach. Na miejsce natychmiast przybyli funkcjonariusze z gliwickiej komendy policji, którzy dokonali wnikliwej analizy sytuacji na miejscu zdarzenia.

Z raportu sporządzonego przez policję wynika, że doszło do kolizji pomiędzy samochodem osobowym a rowerem na lekkim łuku drogi, usytuowanej w obszarze zabudowanym z ograniczeniem prędkości do 50 km/h.

„18-letni mieszkaniec okolic Gliwic, który kierował samochodem marki Opel, z nieznanych jeszcze powodów stracił kontrolę nad swoim pojazdem. W efekcie tego manewru, samochód opuścił swój pas ruchu, przejechał na przeciwny pas i uderzył w 55-letniego rowerzystę z Rybnika. Mężczyzna ten doznał obrażeń i został natychmiastowo przewieziony do szpitala” – podała policja w swoim komunikacie.

Na miejscu zdarzenia policjanci odebrali młodemu kierowcy prawo jazdy, a także zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, który brał udział w wypadku. Zarówno rowerzysta, jak i kierowca byli trzeźwi w momencie incydentu. Została sporządzona odpowiednia dokumentacja procesowa, a cała sprawa zostanie skierowana do sądu na dalsze postępowanie.

Dodaj komentarz