Wypadek drogowy w Sośnicowicach – 18-latek zderzył się z rowerzystą

Drugiego czerwca, krótko przed godziną czternastą, służby ratunkowe otrzymały informację o wypadku na ulicy Smolnickiej w Sośnicowicach. Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowani zostali policjanci z wydziału ruchu drogowego gliwickiej komendy, którzy przystąpili do dokładnej analizy okoliczności tego nieszczęśliwego incydentu. Wyniki ich pracy wskazały, że na niewielkim zakręcie w miejscowości, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, doszło do kolizji pomiędzy samochodem osobowym a rowerzystą.

Podczas prowadzonego śledztwa wyszło na jaw, że 18-letni mieszkaniec powiatu gliwickiego, kierujący autem marki Opel, z niewiadomych powodów stracił kontrolę nad pojazdem. W wyniku tego manewru auto znalazło się na pasie ruchu przeznaczonym dla pojazdów nadjeżdżających z naprzeciwka i uderzyło w 55-letniego rowerzystę z Rybnika. Poszkodowany mężczyzna z poważnymi obrażeniami został natychmiast dostarczony do najbliższego szpitala.

Funkcjonariusze policji, oprócz przeprowadzenia szczegółowego śledztwa, podjęli decyzję o tymczasowym odebraniu prawo jazdy młodemu kierowcy. Dodatkowo zabezpieczyli dowód rejestracyjny uszkodzonego pojazdu. Zarówno kierowca samochodu, jak i rowerzysta byli na chwilę wypadku trzeźwi. Proceduralne dokumenty zostały sporządzone i cała sprawa zostanie skierowana do sądu do dalszego rozpatrzenia.

Bezpieczeństwo na drodze jest priorytetem dla każdego kierującego, niezależnie od wieku czy stopnia doświadczenia za kierownicą. Szczególnie młodzi kierowcy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z jazdą samochodem, powinni pamiętać o kilku kluczowych zasadach, które mogą uratować życie – zarówno ich, jak i innych osób uczestniczących w ruchu drogowym, jak choćby rowerzyści.

Dodaj komentarz