Modernizacja kolejnej ulicy w Gliwicach. Roboty ziemne rozpoczną się 3 czerwca, zakończenie prac zaplanowane na koniec III kwartału

Prowadzone przez Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach prace modernizacyjne na terenie miasta nie zwalniają tempa. Kolejnym punktem na liście remontów na 2024 rok jest ulica Kruszynowa, położona w dzielnicy Zatorze, będąca drogą boczną dla ulicy Leśnej. Już 3 czerwca rozpoczną się tam roboty ziemne, których celem będzie przygotowanie terenu pod przyszłe inwestycje. W ich ramach przewidziane są naprawy oraz wymiana istniejącej infrastruktury podziemnej.

Po zakończeniu tych prac, wykonawca zajmie się renowacją jezdni oraz budową chodników. Zarząd Dróg Miejskich uprzedza jednak mieszkańców o potencjalnych utrudnieniach. Roboty drogowe będą prowadzone etapami, co spowoduje czasowe wyłączanie ulicy z ruchu. Mimo to, gwarantowany zostanie dojazd dla mieszkańców obszarów objętych remontem. Całość prac na ulicy Kruszynowej powinna dobiec końca wraz z końcem trzeciego kwartału bieżącego roku.

Projekt modernizacji ulicy Kruszynowej to jedno z wielu zadań, które znalazły się w planie inwestycji drogowych na ten rok. Do tej pory udało się już przeprowadzić remont ulicy Gromadzkiej w dzielnicy Sośnica, gdzie położono nawierzchnię z kostki brukowej. Zrealizowano również inne prace, takie jak przebudowa skrzyżowania ulic Okulickiego i Kozielskiej czy przesunięcie przejścia dla pieszych na ulicy Lutyckiej przed skrzyżowanie z ulicą Pszczyńską. Dodatkowo, wprowadzono zmiany mające na celu uspokojenie ruchu na ulicy Radomskiej w Brzezince oraz rozpoczęto budowę wyniesionego skrzyżowania na skrzyżowaniu ulic Klasztornej i Zacisze w Łabędach.

Dodaj komentarz