Wielobarwne juwenalia Politechniki Śląskiej zaowocują kolorowym przemarszem przez Gliwice

Kiedy środowisko studentów zdecyduje się na zabawę, zazwyczaj jest to wydarzenie pełne kolorów i radości. I tak będzie właśnie w czwartek, 6 czerwca, kiedy to ulicami miasta Gliwice przemaszeruje barwna parada przebierańców. To integralna część, tradycyjnie towarzysząca IGROM Politechniki Śląskiej. Start zaplanowany jest na Rynku gliwickim.

Jednym z konsekwencji tego rozrywkowego wydarzenia będzie tymczasowe zamknięcie niektórych ulic w centrum Gliwic. Rozpoczęcie parady przewidziane jest na godzinę 16:30, a jej trasa prowadzić będzie przez ulice: Zwycięstwa, Wyszyńskiego, Dworcową, Dunikowskiego, Mikołowską, Dunikowskiego, Łużycką, Krzywoustego oraz Akademicką. Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach prosi o szczególną ostrożność podczas przemarszu i wyrozumiałość ze strony kierowców.

Cieszące się popularnością IGRY rozpoczynają swoją tegoroczną edycję już w nadchodzący poniedziałek, 3 czerwca, a zakończenie zaplanowano na sobotę, 8 czerwca. W ramach tego tygodniowego festiwalu, organizatorzy przygotowali różnorodne atrakcje, takie jak koncerty (na liście wykonawców znalazły się nazwiska takie jak Tymek, Organek, Wilki, Lej Mi Pół czy Bez Pokory), zabawy na świeżym powietrzu z grillem w tle, gry miejskie i planszówki, rejsy i oczywiście wspomniany korowód przebierańców. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia dostępne są na stronie IGRÓW.

Dodaj komentarz