Rusza sezon kąpielowy w Ośrodku Wypoczynkowym Czechowice – Zapowiedź rodzinnych atrakcji

Od 1 czerwca bieżącego roku, sezon kąpielowy oficjalnie zaczyna się w Ośrodku Wypoczynkowym Czechowice. Od tego momentu, ratownicy wodni będą zapewniać bezpieczeństwo wszystkim korzystającym z kąpieli. Początek sezonu będzie obchodzony przez organizację rodzinnego pikniku.

Pierwszego dnia czerwca, od godziny 12:00 do 15:00, Miejski Zarząd Usług Komunalnych zachęca wszystkich do odwiedzenia Ośrodka Wypoczynkowego Czechowice, mieszczącego się przy ulicy Ziemięcickiej 62. Z tej okazji, ośrodek stanie się miejscem wielu atrakcji skierowanych do najmłodszych gości. Wśród nich znajdą się pokazy sportowe oraz ćwiczenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Zaplanowane atrakcje obejmują m.in.: demonstracje pierwszej pomocy, występy psów uczestniczących w misjach ratunkowych przeprowadzanych przez Górnośląską Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą, warsztaty dla dzieci i młodzieży z tworzenia łapaczy snów, pokazy umiejętności bokserskich zawodników z Carbo oraz prezentacje judo i fitness. Ponadto, ochotnicy z OSP KSRG Gliwice-Ostropa będą nadzorować bezpieczeństwo uczestników, prezentując przy tym sprzęt strażacki, który wykorzystują podczas interwencji – takie są plany Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych.

Straż Miejska będzie dbać o prawidłowe oznakowanie rowerów, a wszyscy chętni będą mieli możliwość sprawdzenia swojego czasu reakcji, wypróbowania alkogogli i narkogogli, czy też skorzystania z symulatora zderzeń. Będzie można również spotkać psy z gliwickiego schroniska, a także odwiedzić stoiska Miejskiej Biblioteki Publicznej, Centrum 3.0, Teatru Miejskiego i Ośrodka Pomocy Społecznej. W programie przewidziano również konkursy z nagrodami – dodaje MZUK.

Jezioro gliwickie w Czechowicach jest miejscem wypoczynku przez cały rok. W sezonie letnim goście mają możliwość opalania się, pływania, korzystania z wypożyczalni sprzętu wodnego lub wynajmu domków kempingowych. Na terenie ośrodka znajdują się również cztery boiska do siatkówki plażowej i jedno do piłki nożnej, plac zabaw dla dzieci, rampa dla rolkarzy, punkty gastronomiczne, park linowy i miejsce do grillowania. Co roku z oferty OW Czechowice korzysta kilkadziesiąt tysięcy osób. Kąpielisko jest strzeżone przez ratowników od 1 czerwca do 8 września, w godzinach od 10:00 do 18:00.

Dodaj komentarz