Osobnik starszego pokolenia został ofiarą przestępczej metodologii "na policjanta" – poszukiwana jest kobieta

Mamy do czynienia z przypadkiem wykorzystania w dosyć przebiegły sposób starszego pana, który w dobrej wierze przekazał swoje oszczędności kobiecie przedstawionej na opublikowanym przez policję zdjęciu. Wierząc, że uczestniczy w policyjnej operacji i że posiada fałszywe banknoty, pokrzywdzony oddał jej środki finansowe.

Wszystko miało miejsce dnia 17 kwietnia, w miejscowości Kozłowo położonej nieopodal Gliwic. Przestępstwo, które polegało na wyłudzeniu pieniędzy, zostało popełnione przy użyciu tzw. metody „na policjanta”.

Postępowanie prowadzone jest przez Wydział do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach, który zaapelował do społeczności lokalnej o pomoc w identyfikacji prezentowanej na zdjęciu kobiety. Podinspektor Marek Słomski, działający jako oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach, zachęca do bezpośredniego bądź telefonicznego kontaktu z Wydziałem. Można to zrobić odwiedzając ul. Powstańców Warszawy 12, pokój nr 119 lub wybierając numer telefonu 47 8592386.

Dodaj komentarz