15. edycja Industriady: Bogaty program wydarzeń w Gliwicach

W tym roku, Industriada, największe święto technicznego dziedzictwa kulturowego na Śląsku, odbywa się pod hasłem „15 lat razem”. Wśród 29 miast, które będą gościć festiwal, znalazły się również Gliwice. Mieszkańcy i turyści będą mogli skorzystać z atrakcji przygotowanych w Muzeum Techniki Sanitarnej, Oddziale Odlewnictwa Artystycznego Muzeum w Gliwicach, Radiostacji oraz Marinie Gliwice.

Tegoroczna, 15. edycja Industriady obejmuje aż 423 różne wydarzenia zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Wydarzenia te odbędą się w 47 różnych obiektach na terenie całego Śląska. To roczne wydarzenie jest jednym z największych festiwali dziedzictwa przemysłowego, nie tylko w Polsce, ale i w tej części Europy.

Industriada odbędzie się 1 czerwca, czyli w Dzień Dziecka. W Gliwicach szczególnie bogaty program czeka gości w czterech miejscach. Pierwszym z nich jest Muzeum Techniki Sanitarnej, gdzie zaplanowano m.in. kącik kreatywności dla dzieci, konkursy oraz pokaz filmu „Drewniane rurociągi w Polsce”. Na terenie muzeum odbędą się także zwiedzanie z przewodnikiem oraz gra terenowa.

W Oddziale Odlewnictwa Artystycznego goście będą mogli między innymi zwiedzać wystawę stałą, uczestniczyć w warsztatach plastycznych oraz obejrzeć prezentację na temat śląskich przemysłowców i ich baśniowych pałaców.

Radiostacja Gliwice przygotowała dla swoich gości m.in. zwiedzanie wystawy stałej z przewodnikiem oraz wystawę „Skarby i relikty Radiostacji Gliwice”. Goście będą mogli również samodzielnie zwiedzić wystawę stałą.

Ostatnim punktem na mapie atrakcji jest Marina Gliwice. Tutaj goście będą mogli skorzystać z różnego rodzaju rejsów, m.in. zabytkowym statkiem „Dziewanna”. Dla najmłodszych zaplanowano malowanie twarzy i tańce, a także zabawy z użyciem sznurków, linek i gałganków.

Dodaj komentarz