Wiadukt kolejowy nad ulicą Jana Śliwki w Gliwicach: zakończenie prac związanych z wzmocnieniem konstrukcji

Zaplanowane prace przy wiadukcie kolejowym, który przechodzi nad gliwicką ulicą Jana Śliwki, dotyczące wzmacniania jego konstrukcji, dobiegają końca. Oznacza to, że droga pod wiaduktem będzie dostępna dla kierowców bez żadnych utrudnień już w bieżącym tygodniu.

Planowany termin zakończenia prac przypadał na koniec maja, jednak wszystko wskazuje na to, że zostaną one ukończone kilka dni wcześniej niż pierwotnie zakładano.

Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach zapewnia, że regularny ruch drogowy na ulicy Jana Śliwki będzie przywrócony w najbliższym czasie. Do tej pory kierowcy przez kilka tygodni napotykali na szereg utrudnień na odcinku pod wiaduktem spowodowanych niezbędnymi robotami. Chodziło tu m.in. o prace związane z podparciem i wzmocnieniem konstrukcji wiaduktu, które wymuszały zawężenie jezdni i ograniczenie prędkości. Przewiduje się, że wszystkie te problemy znikną do najbliższego czwartku, 23 maja.

Prace nad wzmocnieniem konstrukcji wiaduktu kolejowego były prowadzone przez Polskie Koleje Państwowe (PKP) i obejmowały instalację dodatkowych elementów wzmacniających przęsło wiaduktu, nie wpływając jednocześnie na jego oryginalne wsporniki.

Biuro Prasowe PKP PLK wcześniej wyjaśniło, że celem prac było utrzymanie obecnych parametrów obiektu. Po ich zakończeniu bezpieczeństwo zarówno w ruchu kolejowym, jak i drogowym ma zostać zwiększone. Warto dodać, że inwestycja PKP PLK nie wiązała się z równolegle prowadzoną modernizacją stacji Gliwice Łabędy.

Dodaj komentarz