Usługa zbiórki elektroodpadów na terenie Gliwic: Sośnica i Łabędy w widoku

Gliwiczanie mogą cieszyć się kolejną okazją do pozbycia się zbędnych urządzeń elektronicznych i elektrycznych, które gromadzą się w domu. W sobotę, 25 maja, dwie dzielnice – Sośnica i Łabędy, będą gościły specjalny pojazd, zaprojektowany do przyjmowania takich odpadów.

Stare telewizory, lodówki, pralki, drukarki i komputery, sprzęt oświetleniowy czy odkurzacze, które już tylko zajmują miejsce w domowej przestrzeni, staną się łupem firm zajmujących się utylizacją takiego rodzaju odpadów. Dla mieszkańców Gliwic w bieżącym roku za organizację zbiórek elektrośmieci jest odpowiedzialna firma TKM Recykling. Najbliższa możliwość bezpiecznego pozbycia się tych odpadów nadarza się już w sobotę, 25 maja. Specjalistyczny samochód będzie czekać na mieszkańców w następujących lokalizacjach:

10:00-12:00 Sośnica, ul. Przedwiośnie przy szkole,
12:30-14:30 Łabędy, ul. Staromiejska, parking przy szkole.

Kolejna okazja do pozbycia się elektrośmieci nadarzy się tydzień później – w sobotę, 1 czerwca, w dzielnicach Śródmieście (10:00-12:00, pl. Piłsudskiego, parking samochodowy) oraz Czechowice (12:30-14:30, ul. Nad Łąkami/ ul. Toszecka). Gliwiczanie mogą już od teraz zacząć segregować swoje elektrośmieci do oddania.

Pamiętajcie, aby przynosić swoje odpady tylko i wyłącznie w godzinach przeznaczonych na ich odbiór. Mając troskę o czystość terenu oraz estetykę wspólnych przestrzeni, unikajmy porzucania odpadów poza wyznaczonym terminem. W dodatku, przypominamy, że przez cały rok istnieje możliwość oddawania elektroodpadów w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych znajdującym się przy ul. Rybnickiej 199.

Dodaj komentarz