Rowerowy rajd na trasie do kopalni Makoszowy o długości 27 km z kilkoma wyzwaniami technicznymi

Do niedawna aktywna Kopalnia Węgla Kamiennego Makoszowy, obecnie oczekująca na nowe przeznaczenie, stała się popularnym celem wycieczek. Planujący podróżować na rowerze mają teraz szansę zwiedzić ten nieczynny kompleks górniczy dzięki wyprawie organizowanej przez stowarzyszenie Rowerowe Gliwice. Dołączenie do grupy jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Nadchodzące wydarzenie zaplanowano na środę, 22 maja. Początek przejazdu o godzinie 18:00 na Placu Krakowskim, w okolicy rektoratu Politechniki Śląskiej (ul.Akademicka). Szacowany czas trasy to około dwóch godzin. „W ramach naszego cyklu Gliwicykl kontynuujemy eksplorację okolicznych kopalń, tym razem odwiedzając Makoszowy. Po drodze odwiedzimy pałacyk w Przyszowicach i podziwiamy świeżo odnowiony budynek remizy strażackiej naprzeciwko Rektoratu Politechniki Śląskiej” – informują organizatorzy.

Wybrana trasa ma kilka fragmentów, które stanowią techniczne wyzwanie (most, pod którym najłatwiej prowadzić rower po dużych kamieniach i wiadukt, gdzie jest bagnisto i ciemno) – dodaje stowarzyszenie.

Rowerowe Gliwice przypominają uczestnikom o konieczności wyposażenia roweru w oświetlenie (przednia lampka okaże się przydatna pod wiaduktem) oraz o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Organizatorzy zalecają również zabranie ze sobą co najmniej litra wody.

Szczegółowa specyfikacja rajdu:
Trasa: miejsko-parkowo-szutrowa o długości około 27 km,
Nawierzchnia: szuter, ścieżki terenowe i asfalt,
Miejsce: start i meta na Placu Krakowskim, obok Rektoratu Politechniki Śląskiej,
Rodzaj roweru: każdy z bieżnikowanymi oponami – górski, gravel, cross i trekking świetnie sobie poradzą,
Uczestnik: osoba jeżdżąca średnio często, tempo dostosowane do rytmu ostatniego zawodnika.

Dodaj komentarz