Nowe twarze w administracji Gliwic: prezydent Katarzyna Kuczyńska-Budka prezentuje swoich zastępców

Podczas wtorkowej konferencji prasowej, Katarzyna Kuczyńska-Budka – prezydent miasta Gliwice, przedstawiła publicznie osoby, które będą pełnić funkcję jej zastępców. Jarosław Zięba oraz Łukasz Gorczyński zostali oficjalnie mianowani na stanowiska wiceprezydentów Gliwic.

Zięba zastąpi na stanowisku pierwszego zastępcy Mariusza Śpiewoka. Jego kompetencje obejmą nadzór nad spółkami komunalnymi, inwestycjami miejskimi, remontami, zarządzaniem kryzysowym, zamówieniami publicznymi a także pozyskiwaniem środków finansowych ze źródeł zewnętrznych. Pierwszy zastępca prezydenta to rola o największym wpływie spośród wiceprezydentów, przynajmniej teoretycznie.

W przemówieniu Zięba podkreślił swój stosunek do miasta i jego mieszkańców. Jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej i od długiego czasu jest silnie związany z Gliwicami. Jego działalność biznesowa skupia się na branży motoryzacyjnej, a także wspiera lokalny sport. Zięba jest również znany w Gliwicach jako prezes koszykarskiego GTK Gliwice.

Nominacja Zięby na stanowisko wiceprezydenta oznacza, że rezygnuje on ze stanowiska radnego miasta, które objął niedawno. Jego miejsce w Radzie Miasta zajmie Zbigniew Wygoda.

Drugi z nominowanych na wiceprezydentów, Łukasz Gorczyński, to znana postać w środowisku gliwickich organizacji pozarządowych. Jest założycielem Stowarzyszenia „Cała Naprzód” i od wielu lat angażował się w tworzenie charytatywnego kiermaszu kulturalnego „Skup Kultury”, koncertów „Hałas Miasta” oraz wielu innych inicjatyw kulturalnych.

Dodaj komentarz