Przerwa techniczna na tężni solankowej w Gliwicach: Obiekt nieczynny przez dwa dni

Doświadczalna tężnia solankowa, znajdująca się w publicznym parku przy ulicy Chorzowskiej w Gliwicach, będzie niedostępna dla odwiedzających przez najbliższe dwa dni. Ze względu na konieczność przeprowadzenia prac technicznych, obiekt zostanie czasowo zamknięty w dniach 16 i 17 maja. W tym okresie, mieszkańcy miasta oraz przyjezdni nie będą mogli korzystać z terapeutycznych właściwości inhalacji solankowych.

Po kilkutygodniowym okresie eksploatacji tężni przyszedł czas na zaplanowaną wymianę solanki. Jak podkreśla Miejski Zarząd Usług Komunalnych w Gliwicach, tężnia cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród lokalnej społeczności, jak i osób z zewnątrz. Aby jednak inhalacje były skuteczne i korzystnie wpływały na zdrowie użytkowników, roztwór solanki musi być regularnie odnawiany.

Dlatego też, w dniach 16 i 17 maja odbędzie się pierwsza przerwa techniczna związana ze zmianą solanki. Pracownicy MZUK wykorzystają ten czas na dokładne oczyszczenie zbiornika i wymianę płynu, aby tężnia mogła ponownie służyć odwiedzającym już od najbliższego weekendu.

Dodaj komentarz