Uszkodzenie infrastruktury sygnalizacji świetlnej na kluczowym skrzyżowaniu – przywrócenie funkcji planowane na przyszły tydzień

Wskutek niedawnego incydentu drogowego, sygnalizacja świetlna, regulująca ruch na ważnym skrzyżowaniu ulic Nowy Świat, Zygmunta Starego, Słowackiego, Dolnej Wsi oraz Różewicza, została czasowo wyłączona z użytku. Jak poinformowało nas biuro prasowe Zarządu Dróg Miejskich, awaria jest tak poważna, że wymaga całkowitej odbudowy systemu sterowania ruchem.

Zniszczone zostało nie tylko centralne urządzenie sterujące, ale także przyłącze energetyczne. To one odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie sygnalizatorów. Według informacji uzyskanych od pracowników Zarządu Dróg Miejskich, rozwiązanie tej sytuacji nie jest proste i może potrwać dłużej niż zwykle.

Ostateczne przywrócenie działania sygnalizacji jest planowane na przyszły tydzień. Do tego czasu Zarząd Dróg Miejskich apeluje do kierowców o przestrzeganie istniejących oznakowań poziomych i pionowych oraz zachowanie szczególnej ostrożności podczas przejazdu przez to skrzyżowanie. Zwracają uwagę, że funkcjonowanie sygnalizacja świetlna na tym skrzyżowaniu jest kluczowe dla płynności ruchu w całym mieście.

Dodaj komentarz