Planowane otwarcie nowego supermarketu i parku handlowego obok rozwijającego się osiedla w ciągu 2 lat

Planowanie budowy supermarketu znanej marki oraz parku handlowego to nowa inwestycja, którą zamierza przeprowadzić SPEC BAU Polska. Obiekty te mają powstać na terenach położonych przy skrzyżowaniu ulic Andersa i Okulickiego. Aktualnie inwestycja jest na etapie uzyskiwania zezwolenia na budowę. Jeśli nie wystąpią żadne przeszkody, całość powinna być zakończona w ciągu niecałych dwóch lat.

Park handlowy, w którym mieścić się będą między innymi drogeria i biura, stanowi uzupełnienie dla osiedla realizowanego przez firmę ATAL. Osiedle to jest obecnie w trakcie budowy, a jego lokalizacja znajduje się pomiędzy ogródkami działkowymi a ulicą Okulickiego. Aby zapewnić sprawny dostęp do parku handlowego, planowane jest przemodelowanie ulicy Andersa, aby zapewnić dwa wyjazdy z nowo wybudowanych obszarów miejskich.

Inwestycja pod kryptonimem „budowa budynku handlowo-usługowego z towarzyszącą infrastrukturą drogową” ma zostać zrealizowana na działkach o numerach 2047, 2046, 2045, i 2038 w obrębie Nowego Miasta. Grunty te pokrywają się prawie całkowicie z terenem określonym w wniosku firmy ATAL, która działa na rzecz budowy osiedla mieszkalnego składającego się z wielu budynków. Okazało się, że inwestor kupił od dewelopera część ziemi, na której zamierza postawić własną nieruchomość. Zakończenie tej inwestycji jest planowane na koniec 2025 roku lub początek 2026 roku.

Nowy supermarket ma powstać przy ulicy Andersa i będzie kolejnym tego typu obiektem w tej części miasta. W pobliżu znajdują się już sklepy takich sieci jak LIDL i Biedronka. Dwa inne markety należą do Jeronimo Martins i są zlokalizowane na osiedlu Wojska Polskiego, przy ulicach Kozielskiej i Czwartaków. Trochę dalej znajduje się park handlowy Arena, a również planowana jest przebudowa dawnego Tesco Extra przy ulicy Łabędzkiej w Starych Gliwicach, które nadal będzie pełniło funkcję handlową.

Po otwarciu nowego obiektu handlowego i zasiedleniu nowo budowanego osiedla, te miejsca staną się kolejnymi centrami generującymi ruch drogowy w tej części miasta. Warto przypomnieć, że inwestycja firmy ATAL zakładała budowę kilku budynków mieszkalnych, w których znajdzie się ponad 800 mieszkań. Można przypuszczać, że co najmniej tyle samo samochodów będzie należało do ich mieszkańców. Dodatkowo, od niedawna ulica Okulickiego jest częścią drogi krajowej nr 78, która biegnie tam od ulicy Rybnickiej po nowych odcinkach obwodnicy zachodniej, co dodatkowo zwiększa ruch drogowy.

Dodaj komentarz