Operacja "Torcida" – nowe zatrzymania w sprawie pseudokibiców

Jednostka policyjna z Katowic, specjalizująca się w walce z przestępczością pseudokibiców, pod nadzorem Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej, od kilku lat intensywnie analizuje złożoną sprawę o nazwie „Torcida”. W wyniku ich działań, aresztowano kolejnych 15 osób powiązanych z tą grupą przestępczą. Ta organizacja, od 2019 roku, wprowadziła do obrotu narkotyki o czarnorynkowej wartości blisko 60 milionów złotych.

Funkcjonariusze z katowickiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców, codziennie podejmują szereg działań mających na celu dogłębną analizę każdej informacji dotyczącej przestępstw narkotykowych oraz innych przestępstw dokonywanych przez osoby powiązane z tą grupą. Dzięki ich determinacji oraz efektywnej współpracy z prokuraturą, w ramach operacji „Torcida” udało się zgromadzić dowody na winę już ponad 200 osób.

Staranna realizacja śledztwa i zaangażowanie policjantów skutkowały aresztowaniem kolejnych 15 osób w wieku od 24 do 45 lat – mieszkańców województwa śląskiego.

Podczas dochodzenia, śledczy ustalili, że zatrzymani byli częścią zbrojnej grupy przestępczej, którą głównie zajmowała się obrotem narkotyków. Wartość tych nielegalnych substancji na czarnym rynku wynosiła prawie 60 milionów złotych. W ofercie grupy znajdowały się między innymi marihuana, amfetamina, mefedron, kokaina, tabletki ekstazy i 4-CMC. Według danych policji, w latach 2019-2020 przestępcy wprowadzili na rynek ponad 1,5 tony różnorodnych środków odurzających i substancji psychotropowych, a także 53 litry płynnej amfetaminy oraz ponad 100 tysięcy tabletek ekstazy.

Dodaj komentarz