Odkrywając twórczość Zofii Stryjeńskiej: warsztaty i oprowadzania w Gliwickiej Willi Caro

Od marca bieżącego roku, willa Caro w Gliwicach, stała się miejscem prezentacji imponującej wystawy poświęconej znamienitej polskiej artystce, Zofii Stryjeńskiej. Wystawa, nosząca tytuł „Zofia Stryjeńska – tajemnicze i radosne opowieści”, przyciąga odwiedzających swoją niesamowitą ekspresją i kolorystyką. Nie tylko sama ekspozycja jest atrakcją, ale również bogata oferta wydarzeń towarzyszących, które już 11 maja będą miały swoją kolejną odsłonę.

Zofia Stryjeńska (1891–1976), była jednym z najważniejszych postaci polskiej sceny artystycznej okresu międzywojennego. Wykonywała prace z zakresu malarstwa i litografii, zaprojektowała drewniane zabawki oraz stworzyła wiele scenografii i kostiumów do spektakli. Jej twórczość, która znajduje się m.in. w kolekcjach Muzeum Narodowego w Krakowie, Warszawie, Poznaniu oraz Kielcach a także Muzeum Etnograficznym im. Seweryna Udzieli w Krakowie, będzie prezentowana do 18 sierpnia w gliwickiej Willi Caro. Organizatorami wystawy są Muzeum w Gliwicach i Muzeum Narodowe w Krakowie, zaś kuratorską pieczę nad nią sprawują Światosław Lenartowicz i Patrycja Gwoździewicz.

Wystawa nie tylko zaprasza do poznawania twórczości Zofii Stryjeńskiej, ale również oferuje szereg dodatkowych atrakcji. Najbliższe wydarzenia to warsztaty zabawkarskie prowadzone przez Annę Koblak 11 maja o godzinie 11.00, 13.00 i 15.00. Następnie, 18 maja o godzinie 17.00–20.00 odbędą się warsztaty w ramach Nocy Muzeów, przewidziane są także oprowadzania kuratorskie z udziałem Światosława Lenartowicza od godziny 18.00 do 23.00. Udział w warsztatach kosztuje symboliczny 1 zł, lecz obowiązuje wcześniejsza rejestracja telefoniczna (pod numerem 783-560-006).

Podczas trwania wystawy, zwiedzający mogą nabyć książki dedykowane Zofii Stryjeńskiej w promocyjnych cenach. W muzeum dostępne są także pamiątkowe pocztówki z reprodukcjami prac artystki, kalendarze, zeszyty-kolorowanki oraz plakaty promujące ekspozycję.

Dodaj komentarz