Odważna podróż szkolnej grupy rowerzystów: 700 km z Gliwic do Białegostoku dla dobroczynności

Z determinacją i odwagą, grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 21 im. H. Sienkiewicza w Gliwicach, pod wnikliwym nadzorem pedagog Anny Guzek, przygotowuje się do sześćdziesiątnej wyprawy rowerowej, której celem jest wsparcie gliwickiego hospicjum. Tym razem ich trasa prowadzi aż do Białegostoku, pokonując przeszło 700 km drogi, bez względu na warunki pogodowe. Mimo upału, deszczu, wiatru i pyłu, ich niewyczerpane zasoby energii oraz dążenie do osiągnięcia szczytnych celów pozwalają im przeciwstawić się każdej przeszkodzie.

Planowany termin wyruszenia to poniedziałek, 27 maja. Uczniowie przeniosą swój tygodniowy ekwipunek i sakwy na rowery i ruszą na wschód, trasą przez Częstochowę, Kielce, Radom, Warszawę i Ostrów Mazowiecką. Aktualnie trwają intensywne treningi i testowanie wytrzymałości uczestników na różnych trasach, takich jak Gliwice-Kraków, aby wyłonić najbardziej wytrwałych i zdeterminowanych rowerzystów do udziału w tym wyzwaniu. Jest jeszcze trochę czasu na doszlifowanie formy i zwalczenie słabości, a także na zebranie środków na wsparcie wyprawy.

Grupa poszukuje sponsorów, którzy sągotowi wesprzeć tę odważną misję, oferując finansowe wsparcie za każdy przejechany kilometr. Zgromadzone środki zostaną przeznaczone na rozbudowę Hospicjum im. Miłosierdzia Bożego w Gliwicach, które pomaga pacjentom w terminalnym etapie ich życia.

Postępy wyprawy będą regularnie zamieszczane na stronie facebookowej „Ponad podziałami. Kręcimy kilometry dla gliwickiego hospicjum”. W ciągu sześciu dni, młodzi wolontariusze pokonają około 700 km drogi na rowerach, co oznacza średnio ponad 100 km dziennie! Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć ich triumf!

Dodaj komentarz