Tydzień Bibliotek w MBP Gliwice: Spotkania, wystawy i wiele więcej

Nadchodzi Tydzień Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej (MBP) w Gliwicach, planowany na dni od 8 do 15 maja. Jak co roku, pod hasłem „Biblioteka – miejsce na czasie”, odbędą się zróżnicowane wydarzenia, takie jak spotkania autorskie, prezentacje podróżnicze, ekspozycje a nawet rajd rowerowy. Program tych dni, który obejmuje aktywności w różnych oddziałach MBP, jest tak bogaty, że wymaga aż kilkunastostronicowego harmonogramu.

Będzie to 21. edycja ogólnopolskiego festiwalu celebrowanego przez bibliotekarzy i miłośników literatury. Celem tego święta jest ukazanie szerokiego spektrum możliwości oferowanych przez bibliotekę swoim użytkownikom.

MBP Gliwice podkreśla, że biblioteka to wyjątkowe miejsce, gromadzące wiedzę z całego globu za pośrednictwem książek i innych zgromadzonych zbiorów. Jest to gościnna przestrzeń, gdzie każdy ma szansę edukować się, korzystać z bezpłatnego dostępu do dzieł kultury oraz rozwijać własne hobby i zainteresowania. Rola biblioteki nie ogranicza się tylko do edukacji, ale także sprzyja integracji lokalnej społeczności, umożliwiając wymianę doświadczeń pomiędzy przedstawicielami różnych grup wiekowych i kulturowych.

Dodaj komentarz