Ekspansja miejskich punktów z wodą gliwickiego wodociągu do uzupełnienia bidonów

W Gliwicach systematycznie uruchamiane są miejskie źródła wody. Są to specjalne punkty, gdzie mieszkańcy mogą napełniać swoje butelki czy bidony czystą wodą z lokalnego wodociągu. Te punkty, które zostały już otwarte, znajdują się w różnych częściach miasta i ich liczba stale rośnie.

Pierwsze takie źródła zaczęły funkcjonować jeszcze w kwietniu pod skrzydłami Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Zlokalizowane są one na skwerze Doncaster, placu Mickiewicza oraz przy Hali Arena Gliwice. Niedługo potem lista miejsc, gdzie można napełnić butelkę wodą, powiększyła się o dwa dodatkowe punkty. Są to źródła na Rynku oraz na skwerze Dessau, które również oferują „Gliwicką z głębin”.

Planowane jest uruchomienie jeszcze kilku miejsc do nabycia „Gliwickiej z głębin”. Na ten moment zapowiadanych jest łącznie osiem źródeł, z których ostatnie czekają jeszcze na inaugurację. Do tej grupy należą punkty przy dworcu PKP, w centrum przesiadkowym oraz w parku Chopina. Ale to nie koniec ekspansji, bowiem Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zapowiada dodatkowo instalację urządzeń umożliwiających schłodzenie wody.

W momencie, gdy temperatura powietrza zacznie rosnąć, przewidziano też pojawienie się w przestrzeni miejskiej zraszaczy oraz kurtyn wodnych, tak jak miało to miejsce w latach ubiegłych. Zraszacze mają stanąć na Rynku, przy Urzędzie Miejskim oraz na skwerze nad DTŚ. Kurtyny wodne natomiast zostaną zainstalowane przy ul. Skarbnika w Sośnicy, ul. Narutowicza w Łabędach i na placu Krakowskim.

Dodaj komentarz