Nadchodzi wielka sprzątaczka: ponad 740 km gliwickich ulic, ścieżek rowerowych i chodników wyczyszczone

Na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich (ZDM) w Gliwicach, specjalne maszyny do zamiatania zaczęły pojawiać się na ulicach, chodnikach i drogach dla rowerów miasta. Wykonawcy tych prac mają za zadanie utrzymanie czystości w miejscach takich jak Starówka, Rynek oraz Nowe Centrum Gliwic. Dla miejsc, które są nieosiągalne dla maszyn, wprowadzono ręczne metody sprzątania.

ZDM apeluje do mieszkańców o ułatwienie wykonawcom przeprowadzania prac porządkowych. Wymaga to przestrzegania tymczasowych zakazów parkowania, które są wyznaczone specjalnymi tabliczkami. Te tablice informują o konkretnych terminach, kiedy ekipy sprzątające będą działać na danej ulicy. Niestety, często dochodzi do sytuacji, gdzie pozostawione przez mieszkańców pojazdy uniemożliwiają dokładne posprzątanie tych miejsc.

Oprócz utrzymania czystości jezdni, chodników i dróg rowerowych, trwa również porządkowanie pasów zieleni i usuwanie odpadów komunalnych z tych terenów. Te prace będą cyklicznie wykonywane aż do nadejścia zimy, zapewnia ZDM.

Pod nadzorem ekip sprzątających znajdują się miejsca takie jak Starówka, Rynek czy Nowe Centrum Gliwic. W sumie, wykonawcy mają za zadanie wyczyścić około 492 kilometrów dróg i ponad 249 kilometrów dróg rowerowych i chodników, co razem daje ponad 740 kilometrów do posprzątania.

Dodaj komentarz