Planowane koszenie traw na terenie Gliwic obejmuje prawie 4 miliony metrów kwadratowych przydrożnej zieleni

Działania te rozpoczną się od dzielnicy Śródmieście, przechodząc później do Ostropy. Następnie przewidziano prace na terenie Kopernika, Łabęd oraz innych sektorów Gliwic. Pracownicy zajmujący się koszeniem traw zaczynają swoją pracę na poboczach ruchliwych arterii miasta już w ten poniedziałek.

Ważnym aspektem jest fakt, że rozbujana roślinność może stanowić poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa, ograniczając widoczność kierowców, a także dla pieszych i rowerzystów. Dlatego tak ważne jest regularne koszenie trawników znajdujących się wzdłuż dróg. W tym roku pierwsza tura koszenia obejmie niemal 4 miliony metrów kwadratowych terenu – informuje Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach.

Warto jednak zauważyć, że są również takie miejsca, gdzie koszenie zostanie świadomie ograniczone do minimalnego zakresu. Dotyczy to przede wszystkim łąk kwietnych lokalizowanych przy ulicach Sowińskiego, Okulickiego i Mickiewicza. Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach przypomina, że koszenie traw na zlecenie gliwickich służb drogowych odbywa się wyłącznie na terenach administrowanych przez daną jednostkę.

Dodaj komentarz