Gliwickie fontanny na starcie nowego sezonu – potwierdzenie ich działania

Eksploatację fontann miejskich w Gliwicach zainaugurowano w pełni rozpoczętej wiośnie, rozpoczynając tym samym ich sezon o miesiąc wcześniej niż zwykle. Przygotowania do uruchomienia obejmowały ostatnie przeglądy oraz konserwację, które miały na celu zapewnienie ich sprawności po długim okresie zimowym.

Obecnie potwierdzono już funkcjonowanie kilku ważnych gliwickich fontann. Wśród nich znalazł się Neptun, który dumnie stoi na rynku gliwickim. Również Trzy Fauny, usytuowane przed budynkiem magistratu, zaczęły już nić wodną koronkę. Na placu Krakowskim również można podziwiać pracującą fontannę.

Wśród innych miejsc, które cieszą się ponownym uruchomieniem swoich fontann, znajduje się skwer Dessau, na którym chłopiec z łabędziem znów kąpie się w strumieniach wody. Fontanna w parku Szwajcaria także pojawiła się na liście tych, które już działają.

W najbliższych dniach planowane jest uruchomienie kolejnej atrakcji – fontanny na skwerze Salgótarján. Jak informuje MZUK, prace są na ostatnim etapie.

Dodaj komentarz