ZDM wprowadza dodatkowe progi zwalniające na ulicach Radomskiej i Tokarskiej wobec nieprzestrzegania ograniczeń prędkości przez kierowców

W miejscach, gdzie kierowcy regularnie lekceważą ustanowione limity prędkości, Zarząd Dróg Miejskich (ZDM) zdecydował się zastosować rozwiązania, które będą wymuszały spowolnienie. Tym razem pod lupę trafią ulice Radomska i Tokarska, na których zostaną wprowadzone wyniesione progi zwalniające.

Nie tak dawno temu, drogowcy byli niechętni do stosowania takich środków. Jednakże ostatnio obserwuje się zmianę tego podejścia. W różnych obszarach Gliwic pojawiają się nowe elementy spowalniające ruch – wyniesione segmenty jezdni wykonane z kostki brukowej czy specjalne konstrukcje montowane bezpośrednio na drodze.

W najbliższym czasie, na ulicach Radomskiej i Tokarskiej pojawią się nowe progi zwalniające. Obie te drogi są częścią strefy zamieszkania co oznacza pierwszeństwo dla pieszych oraz ograniczenie prędkości dla kierowców do maksimum 20 km/h. Takie informacje podał Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach.

W ramach działań mających na celu ochronę pieszych, wprowadzone zostaną dodatkowe ograniczenia prędkości na ulicy Radomskiej. Na tej arterii pojawią się dwa progi zwalniające. Podobne rozwiązanie zostanie zastosowane również na ulicy Tokarskiej, gdzie do już istniejących progów dołączy jeszcze jeden – informuje ZDM.

Dodaj komentarz