Przemoc domowa nie ustaje: incydenty z udziałem kobiet jako sprawców

W ciągu ostatnich 24 godzin, doszło do serii alarmujących incydentów przemocowych. Zaskakująco, w większości z nich to kobiety okazały się być sprawcami. Jedna z nich, podczas gorącej wymiany słów, posunęła się do użycia noża przeciwko swojemu partnerowi.

Zaistniałe zdarzenie na szczęście nie skończyło się tragicznie, gdyż życiu zaatakowanego mężczyzny nie zagrażał śmiertelny niebezpieczeństwo. Sąd, uwzględniając wniosek prokuratury, postanowił objąć 40-letnią podejrzaną dozorem policyjnym. Dodatkowo, nałożony został na nią zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego oraz opuszczenia nieruchomości, którą wcześniej wspólnie zamieszkiwali.

Jednakże, to nie była jedyna sytuacja tego typu w ostatnim czasie. Policja otrzymała zgłoszenie dotyczące kolejnej rodziny mieszkającej w centrum miasta, gdzie również doszło do aktów przemocy ze strony kobiety. Funkcjonariusze odpowiedzieli na to zgłoszenie poprzez założenie „niebieskiej karty”. Rodzina otrzyma teraz wsparcie i nadzór ze strony dzielnicowego, a cała sprawa zostanie skierowana na drogę sądową – informuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.

Niestety, nie tylko kobiety były sprawcami przemocy domowej. Jak donosi Słomski, podobna sytuacja miała miejsce w rodzinie z Knurowa, gdzie to mąż, chcąc ukarać żonę za spożycie alkoholu, uderzył ją krzesłem w głowę. Kobieta została przewieziona do szpitala – dodaje rzecznik.

Dodaj komentarz