Ewakuacja mieszkańców kamienicy w Gliwicach z powodu niebezpiecznego znaleziska: trotylu i ostrej amunicji

Na ulicy Witkiewicza w Gliwicach doszło do ewakuacji kamienicy, w której odkryto materiał wybuchowy – trotyl. Po odgrodzeniu terenu przez służby, w tym policję, straż pożarną oraz specjalistów pirotechników, rozpoczęły się działania mające na celu zneutralizowanie zagrożenia.

Niebezpieczne znalezisko odnaleziono w jednym z pomieszczeń gospodarczych budynku, co skutkowało koniecznością natychmiastowej ewakuacji mieszkańców. Informacje o sytuacji pojawiły się na środkach społecznościowych, a poruszanie się ulicą Witkiewicza było utrudnione.

Zdarzenie miało miejsce krótko po podobnym incydencie, który miał miejsce w Sośnicy. W obu przypadkach doszło do znalezienia potencjalnie niebezpiecznych materiałów w budynkach mieszkalnych.

Znaleziony trotyl został oceniony przez specjalistę pirotechnika jako poważne zagrożenie. W związku z tym podjęto decyzję o ewakuacji dwóch klatek schodowych. Materiał wybuchowy został zabezpieczony i przewieziony na poligon w Gliwicach, gdzie przeprowadzono kontrolowaną detonację.

W czwartek doszło do kolejnego niepokojącego znaleziska. Tym razem w Szobiszowicach, pracownik spółdzielni natrafił podczas porządków na ostrą amunicję. Policyjne postępowanie w tej sprawie jest prowadzone w celu ustalenia właściciela znalezionych przedmiotów. W przeciwieństwie do sytuacji na ulicy Witkiewicza, w tym przypadku ewakuacja nie była wymagana.

Dodaj komentarz