Wzniecony pożar w jednorodzinnym domu w Gliwicach został opanowany przez straż pożarną

Załoga Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach otrzymała zgłoszenie dotyczące wybuchu pożaru w jednym z budynków mieszkalnych na ulicy Radomskiej. Sytuacja ta miała miejsce po godzinie 18:00, kiedy dyżurny na stanowisku kierowania służb emergencyjnych przyjął informację o zaistniałym incydencie.

Strażacy szybko zareagowali na alarm i natychmiast udali się pod wskazany adres. Po dotarciu na miejsce zdarzenia, stwierdzili silne zadymienie dwukondygnacyjnej nieruchomości. W wyniku przeprowadzonego na miejscu rozpoznania, okazało się, że źródło ognia znajduje się w drewnianym stropie budynku.

Aby dotrzeć do ogniska pożaru, strażacy musieli przeprowadzić prace rozbiórkowe drewnianego stropu. Dzięki temu mogli szybko ugasić ogień i zapobiec dalszemu jego rozprzestrzenianiu. Warto podkreślić, że dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji, udało się uniknąć szkód osobowych.

W działania ratunkowe zaangażowane były cztery zastępy straży pożarnej, które składały się łącznie z 14 strażaków. Taka skoordynowana interwencja pozwoliła na szybkie opanowanie sytuacji i zapobieganie większym stratom.

Dodaj komentarz