Gliwice: Wiosenne prace drogowe i infrastrukturalne powodują utrudnienia

Na terenie miasta Gliwice wielokierunkowe inwestycje związane z drogami oraz infrastrukturą techniczną są intensyfikowane z nadejściem wiosny. Rozpoczęcie prac nastąpiło 21 marca, dotykając przede wszystkim ulic Tylną i Młodego Górnika, prowadząc do nieuniknionych, aczkolwiek tymczasowych problemów komunikacyjnych. W planach są również interwencje w innych częściach miasta.

Sieć wodociągową na terenie Sośnicy jest w trakcie rozbudowy. Podczas prac konieczne stanie się zwężenie jezdni i częściowe ograniczenie dostępu do chodnika. Zachęcamy pieszych do korzystania z drugiej strony ulicy. Ponadto przy skrzyżowaniu ulic Tylną i Młodego Górnika przewidziane jest wprowadzenie manualnego sterowania ruchem w ramach kolejnej fazy prac.

Następne prace zaplanowane są już od najbliższego poniedziałku, 25 marca. Na czas budowy przyłącza sieci cieplnej do budynków mieszkalnych przy skrzyżowaniu ulic Andersa i Okulickiego, niedaleko ronda im. Władysława Andersa, zostanie wytyczony tymczasowy przejazd dla pieszych. W tym samym dniu, w Żernikach, zaplanowano budowę przyłącza wodociągowego i deszczowej oraz sanitarnej kanalizacji do jednej z posesji.

Skrzyżowanie ulic Śniadeckich i Kadłubka zostanie dotknięte pracami, które spowodują zwężenie jezdni, utrzymanie jednak możliwości przejazdu w obu kierunkach. Zakładane zakończenie prac to 8 kwietnia tego roku. Kolejne prace remontowe przewidziano na środę, 27 marca, na ulicy Rybackiej – przy stadionie Carbo Gliwice. Przez czas prac na nowej nawierzchni jezdni i miejscach parkingowych droga będzie wyłączona z ruchu. Ustalono objazd przez ulice Lekarską i Ekonomistów. Zakończenie remontu planowane jest na koniec maja. Przywrócenie pełnej funkcjonalności ulicy Rybackiej stanowi jedno z wielu zadań remontowych do wykonania w bieżącym roku.

Dodaj komentarz