Bieg Kolorowych Skarpetek: Komuś zależy na tym, aby wesprzeć osoby z Zespołem Downa

W nadchodzącą niedzielę, plac zabaw przy Cechowni w Gliwicach zamieni się w arenę szczególnego wydarzenia – 3. edycji Biegu Kolorowych Skarpetek. Wydarzenie to nosi w sobie nie tylko sportowy charakter, ale przede wszystkim jest wyrazem solidarności i wsparcia dla osób z zespołem Downa. Organizatorzy, czyli Fundacja Tośka i Przyjaciele, postanowili uczcić Światowy Dzień Zespołu Downa w ten oto jedyny w swoim rodzaju sposób, gdzie setki biegaczy mają za zadanie pokonać około 2 kilometrową trasę w skarpetkach, które nie pasują do siebie.

Impreza, zaplanowana na godziny od 10:00 do 14:00, oprócz samego biegu oferuje całą gamę dodatkowych atrakcji dla całych rodzin. W tym dniu będzie można także wesprzeć finansowo organizację półkolonii letnich dla dzieci z zespołem Downa oraz innymi niepełnosprawnościami. Początek biegu zaplanowany jest na godzinę 11:00.

Symbol biegu stanowią kolorowe skarpetki, które nie są ze sobą sparowane – to znak akceptacji dla osób z Zespołem Downa. Nie oznacza to jednak, że trasa musi być pokonana biegając. Każdy z uczestników decyduje sam, czy chce przebiec trasę, przejść ją spacerem, czy pokonać ją na hulajnodze czy rowerku. Nawet jeśli ktoś zdecyduje się na spacer z wózkiem dziecięcym, psem lub całą rodziną – jest to jak najbardziej akceptowalne.

Organizatorzy przygotowali również mnóstwo atrakcji dla najmłodszych i tych nieco starszych uczestników w postaci kolorowego pikniku integracyjnego. W ten sposób każdy będzie miał szansę wpłacić datek na organizację półkolonii letnich dla dzieci z niepełnosprawnościami. Za każdą wpłaconą kwotę, darczyńca otrzymuje możliwość wylosowania jednej z nagród rzeczowych. Każde wsparcie jest więc nie tylko pomocą, ale i okazją do zdobycia ciekawych nagród.

Dodaj komentarz