Zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Kozielskiej i Okulickiego od 15 marca

Począwszy od 15 marca, kierowcy muszą być przygotowani na nowe zasady ruchu drogowego na skrzyżowaniu ulic Kozielskiej i Okulickiego. Od tego dnia bowiem, w miejscu tym zostaną wprowadzone zmiany, które są efektem przebudowy skrzyżowania rozpoczętej jeszcze w styczniu.

Ta modernizacja była nieodłącznym elementem otwarcia odcinka obwodnicy zachodniej łączącego ulicę Sowińskiego z Daszyńskiego. Uroczyste oddanie tej trasy do użytku ma nastąpić już w najbliższą sobotę, czyli 16 marca.

Jako rezultat tych działań, kierujący pojazdami, którzy będą poruszali się ulicą Okulickiego od strony DK88, będą mogli korzystać z trzech niezależnych pasów ruchu. Każdy z nich będzie przeznaczony dla innego kierunku jazdy: jeden na wprost, drugi w lewo, a trzeci dla tych, którzy zamierzają skręcić w prawo. Dodatkowo, na tej samej ulicy zostanie też wprowadzone nowe pierwszeństwo przejazdu.

Kolejną zmianą jest podporządkowanie ulic Kozielskiej i Andersa w ramach nowej organizacji ruchu. W konsekwencji, kierowcy jadący ulicą Okulickiego w kierunku DK88 nie będą mogli skręcić w lewo do ulicy Kozielskiej. Podobny zakaz będzie obowiązywał dla tych, którzy będą chcieli skręcić w lewo z ulicy Kozielskiej w ulicę Okulickiego, jadąc w stronę ulicy Andersa.

Dodaj komentarz