Strefa zamieszkania na gliwickiej ulicy Witosa daje prym pieszym nad samochodami

Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach podjął decyzję o stworzeniu „Strefy zamieszkania” na ulicy Witosa, położonej w dzielnicy Wójtowa Wieś. W praktyce oznacza to, że to piesi będą mieli pierwszeństwo przed pojazdami poruszającymi się po tej drodze.

Sytuacja ta wynika z faktu, iż ulica Witosa nie jest wyposażona w ciągi piesze, a mimo to, zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego, kierowcy mogą tam jeździć z prędkością do 50 km/h. Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach podkreśla, że wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na tej ulicy ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa pieszym. Wdrożenie nowych przepisów rozpocznie się już w najbliższych dniach.

Władze miejskie zwracają uwagę, że różne rozwiązania mające na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego, takie jak strefy zamieszkania, strefy „30”, progi zwalniające i wiele innych, cieszą się rosnącym uznaniem mieszkańców Gliwic. Działania te skierowane są przede wszystkim na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa wszystkich użytkowników drogi.

Podobne rozwiązania, takie jak ograniczenie prędkości do 30 km/h, wprowadzono również w innych dzielnicach miasta, m.in. Obrońców Pokoju, Bojkowie czy Sikorniku. Inne drogi gliwickie, takie jak ulice Królewska Tama, Wolność czy Młodzieżowa, objęte zostały ograniczeniem prędkości do 40 km/h.

Dodaj komentarz